7 czerwca 2024 r. odbyło się spotkanie klas 7. z porucznikiem Zbigniewem Hasem ps. Wilczek.

Porucznik Zbigniew Has ps. Wilczek urodził się 22.12.1931 roku na Wołyniu. W trakcie II Wojny Światowej był świadkiem rzezi wołyńskiej. W latach 1945-47 służył w szeregach Zrzeszenia WiN jako łącznik, zwiadowca, oraz kolporter prasy i amunicji. Jako starszy strzelec brał udział w akcjach sabotażowych i dywersyjnych przeciwko aparatowi bezpieczeństwa PRL. W 1947 roku, wraz z rodziną, udał się na Dolny Śląsk, a po zakończeniu edukacji w 1951 zamieszkał w Słupsku. W okresie Stanu Wojennego pomagał rodzinom osób internowanych. Swoją działalność konspiracyjną skutecznie ukrywał aż do późnych lat 90.
Jest członkiem Stowarzyszenia Społeczno-Kombatanckiego Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość oraz Światowego Związku Żołnierzy AK. Jest również współzałożycielem koła terenowego Stowarzyszenia Upamiętnienia Ofiar Zbrodni Ukraińskich Nacjonalistów w Słupsku. Z jego inicjatywy powstał na Cmentarzu Komunalnym w Słupsku Krzyż Wołyński, ufundował tablice upamiętniające Żołnierzy Wyklętych oraz 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Czynnie współpracuje z Jednostkami Wojskowymi w Słupsku, środowiskami kombatanckimi, kibicowskimi i katolickimi.