Sprawozdanie z działalności
Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 8 w Słupsku
za rok 2017 r.

Pełna nazwa: Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 8 w Słupsku

Data rejestracji: 6 grudnia 2016 r.

Siedziba: Adres: ul. Artura Grottgera 10a, 76-200 Słupsk

Strona internetowa: stowarzyszenie-sp8.wixsite.com/slupsk

Facebook: www.facebook.com/Stowarzyszenie-Przyjaciół-Szkoły-Podstawowej-nr-8-w-Słupsku

Numer konta bankowego:

BGŻ BNP Paribas 52 1600 1462 1836 6698 5000 0001

REGON: 366020803

Skład Zarządu w roku 2018:

Prezes Stowarzyszenia - Jolanta Czarnowska

Wiceprezes Stowarzyszenia - Iwona Białogońska-Karaś

Skarbnik Stowarzyszenia - Janina Rudnik

Liczba członków: 22

Opis działalności statutowej, część merytoryczna:

W roku 2017 Stowarzyszenie obradowało cztery razy. W tym czasie podjęte zostały trzy uchwały. Celem działalności Stowarzyszenia jest współdziałanie ze Szkołą Podstawową nr 8 w Słupsku, udzielanie wszechstronnej opieki i pomocy Szkole oraz pozyskiwanie środków z funduszy unijnych, projektów krajowych oraz od sponsorów na realizacje inicjatyw służących dobru uczniów, ich rodziców, nauczycieli, mieszkańców Słupska. Wspieranie kształtowania postaw młodzieży, wpajanie i rozwijanie patriotyzmu, szacunku dla wiedzy, pracy i prawdy oraz utrzymywanie więzi koleżeńskiej między członkami Stowarzyszenia, nauczycielami i wychowankami Szkoły jak też działanie na rzecz oprawy infrastruktury rekreacyjno-dydaktycznej. Działalność na rzecz propagowania krajoznawstwa oraz wypoczynku dzieci i młodzieży,

W 2017 roku Stowarzyszenie:

W marcu 2017 r. zorganizowało razem z Małym i Dużym Samorządem Uczniowskim konkurs o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 8 w Słupsku, na wykonanie w klasie zajączka wielkanocnego (klasy 1-3) oraz klasowej pisanki wielkanocnej (klasy 4-6). Wszystkie prace konkursowe świątecznie ozdobiły hol główny naszej szkoły. Stowarzyszenie ufundowało puchary, a SU klas 4-6 nagrody i dyplomy.

11 kwietnia 2017 r. Stowarzyszenie wraz z Małym i Dużym Samorządem Uczniowskim przeprowadziło wielkanocny kiermasz prac plastycznych wykonanych przez uczniów naszej szkoły. Ze sprzedaży prac uczniów zaplanowano zakupić worki sako (pufy) do uczniowskiego kącika relaksacyjnego, jaki ma powstać na holu głównym naszej szkoły.

W kwietniu 2017 r. z pieniędzy uzbieranych na kiermaszu wielkanocnym zakupione zostało siedem worków SAKO z siedmioma pufami oraz trzy dywany do powstałej na holu szkoły Strefy Ucznia.

20-22 czerwca 2017 r. przeprowadziło akcję "Powitanie lata", która odbyła się na holu naszej szkoły. Za pozyskane pieniążki stworzone zostaną tzw. murale na holu szkoły.

20 marca 2017 r. przeprowadziło wielkanocny kiermasz prac plastycznych wykonanych przez uczniów naszej szkoły.

20 października 2017 r. w ramach organizacji Tygodnia Kodowania i dzięki pozyskaniu funduszy z Meet and Code i TechSoup, Stowarzyszenie przeprowadziło I Międzyszkolny Konkurs Programowania w Scratchu na grę matematyczną. Projekt skierowany był do uczniów słupskich szkół podstawowych.

26 października 2017 r. Stowarzyszenie wraz z Parkiem Krajobrazowym „Dolina Słupi” wsparło finansowo rajd pieszy z okazji Dnia Krajobrazu - W „Dolinie Słupi”. Adresatami rajdu byli uczniowie klas 1-3 naszej szkoły, a organizatorami członkowie Stowarzyszenia.

26 listopada 2017 r. Stowarzyszenie uczciło Dzień Pluszowego Misia organizując na holu szkoły „fotobudkę” z postacią misia.

W listopadzie 2017 r. dzięki wsparciu Koła Łowieckiego „Leśna Polana” w Sławnie Stowarzyszenie zaprojektowało i zamówiło grę korytarzową "Chińczyk".

30 listopada 2017 r. Stowarzyszenie wraz z Samorządem Uczniowskim na ogólnoszkolnej zabawie andrzejkowej zorganizowało zbiórkę pieniędzy przeznaczoną na zakup siatek do bramek na boisko szkolne oraz lustrzane kule i lasery świecące na hol szkoły.

W grudniu 2017 r. dzięki nawiązaniu współpracy z Hurtownią Papiernicza Rodan w Słupsku Stowarzyszenie pozyskało darowiznę w postaci materiałów papierniczych dla uczniów naszej szkoły oraz na nagrody w konkursach szkolnych.

6 grudnia 2017 r. odbyły się Bożonarodzeniowe Rodzinne Warsztaty Rękodzieła, podczas których uczniowie wraz z rodzicami oraz pracownikami naszej szkoły, mieli okazję wykonać piękne ozdoby bożonarodzeniowe. Rada Rodziców wsparła finansowo nasz projekt poprzez zakup materiałów plastycznych. W realizacji zajęć sprawnie pomagali uczestnicy koła plastycznego, wolontariusze z klas ósmych i drużyna Mikołajków Stowarzyszenia Przyjaciół SP8. Część prac uczestnicy przekazali na nadchodzący Kiermasz Bożonarodzeniowy.

19 grudnia 2017 r. Stowarzyszenie we współpracy z Samorządem Uczniowskim zorganizowało w naszej szkole kiermasz ozdób bożonarodzeniowych. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na potrzeby szkolnej biblioteki i doposażenie pracowni komputerowej.

Dzięki działalności Stowarzyszenia nasza szkoła stała się lepiej postrzeganą w środowisku lokalnym i promowana na terenie miasta Słupska.

Praca Stowarzyszenia wykonywana jest społecznie.

Prezes Stowarzyszenia

Wiceprezes Stowarzyszenia