W sobotę (11.06.2022 roku) na szkolnym boisku odbył się piknik rodzinny. Uroczystego otwarcia dokonała pani Marta Dyjas – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8.

Całą imprezę wspaniale poprowadziły pani wicedyrektor Janina Ewa Rudnik oraz pani Elżbieta Szczypek. Nasz piknik uświetnili swoimi występami cudowni, zdolni tancerze i wokaliści. Był taniec średniowieczny, współczesny, tańce narodowe, występ cheerleaderek, jak również solowy występ Oliwii Pitury z klasy 3A oraz raperów. Przy pięknej pogodzie, w doborowym towarzystwie, wszystko smakuje dwa razy bardziej. Nie zabrakło pysznych ciast, kiełbasek z grilla, kaszanki, grochówki, bigosu, frytek, popcornu, kawy, świeżej lemoniady, lodów i wielu innych przekąsek. Dużym zainteresowaniem uczestników pikniku cieszyły się loteria i pchli targ. Dla każdego znalazło się coś miłego – stanowiska z tatuażami, gniotkami, slime’ami, bańkami mydlanymi, warkoczykami czy zdobieniem paznokci cały czas cieszyły się sporym zainteresowaniem. Uczestnicy mieli również możliwość zapoznania się z edukacją morską realizowaną w ramach projektu „Rejs po wiedzę” – jak widać, nie mogło zabraknąć samego Neptuna. Na stanowisku naukowym Pepcolandii dzieci mogły się przekonać, że posługiwanie się pipetą i rysowanie przy użyciu lustra to wcale niełatwa sztuka. Mimo to nasi uczniowie radzili sobie doskonale.

Jeszcze raz wszystkim Państwu – rodzicom, nauczycielom, pracownikom i sympatykom SP 8 bardzo serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie, ogromne wsparcie w przygotowanie tego niezwykłego wydarzenia oraz hojność okazaną podczas licytacji. Dziękujemy!!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.