8 maja w naszej szkole odbył się XXII Miejski Konkurs Recytatorski „Przez poezję z humorem”. Celem konkursu jest odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych wśród uczniów szkół podstawowych,
artystyczna konfrontacja młodych recytatorów w przyjaznej atmosferze. Konkurs zorganizowały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, pani Grażyna Krupiarz i Monika Somionka. Wzięło w nich udział 20 uczniów z 7 słupskich szkół: I Społeczna Szkoła Podstawowa STO, SP 5, SP 6, SP 8, SP 10, SP 16, Katolicka Szkoła „Ziarno’. Komisja w składzie: Alicja Jaroszewicz – Sycz, Aleksandra Karnicka, Katarzyna Kubiś dokonała oceny recytatorów biorąc pod uwagę dobór wiersza, interpretację utworu i ogólny wyraz artystyczny. Wyniki przedstawiają się następująco:
Kategoria klas I:
I miejsce – Jan Ramczykowski (SP 16)
II miejsce – Amelia Januszewska (SP8)
III miejsce – Zofia Sepioł ( Katolicka Szkoła „Ziarno” )
Wyróżnienia: Lena Dzierżawska, Nina Borysiewicz, Andrii Romanov, Wojciech Wiśniewski,
Kategoria klas II:
I miejsce – Julia Borysewicz ( Katolicka Szkoła „Ziarno” )
II miejsce – Izabela Szmyt (SP6)
III miejsce Fabian Wodyk (SP10)
Wyróżnienia: Alicja Tomaszewska, Aleksander Malinowski, Alicja Szyszka, Celina Krawiec
Kategoria klas III:
I miejsce – Wiktoria Hojczyk (SP5)
II miejsce – Hanna Bronk (SP10)
III miejsce – Matylda Stojecka (I Społeczna Szkoła Podstawowa STO )
Wyróżnienia: Hanna Górska, Lena Mazur, Kacper Bednarek
Pani dyrektor, Marta Dyjas, wręczyła wszystkim uczestnikom nagrody książkowe, które ufundowała Rada Rodziców przy SP8 oraz dyplomy, które wykonała pani Jolanta Czarnowska.
Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie. Wszyscy byli wspaniale przygotowani. Poziom tegorocznego konkursu był wysoki i wybór tych najlepszych z najlepszych był bardzo trudny. Serdecznie dziękujemy opiekunom uczestników za tak piękne ich przygotowanie.