Podczas ostatniego dnia pobytu uczniów i nauczycieli ze szkoły Uluonder Ortaokulu z Ankary nasi goście przywitali nas tradycyjnymi słodkościami z okazji zakończenia ramadanu.

Następnie wraz z rówieśnikami z SP8 zajęli się układaniem różnego rodzaju menu. Mieli też okazję obejrzeć ciekawostki geograficzne przy pomocy okularów 3D. Większość dnia uczestnicy projektu pt. „Tacy sami w jednym świecie" spędzili na spacerze w Słowińskim Parku Narodowym, a wieczorem spotkaliśmy się na uroczystej kolacji, podczas której pani dyrektor i koordynator projektu wręczyły gościom prezenty i pamiątkowe certyfikaty wszystkim uczestnikom tej wymiany. Wieczór uświetnił Grzegorz Trzciałkowski grający na trąbce oraz Sibel Karadamir, która zaśpiewała tradycyjne pieśni tureckie.