Projekt POWER 🇵🇹 🇵🇱
W ramach zadań projektowych ćwiczyliśmy nasze kompetencje językowe z uczniami i nauczycielami naszej partnerskiej szkoły Agrupamento de Escolas de Barcelos. Podczas wizyty w szkolnej bibliotece, uczniowie znaleźli znane im tytuły książek w wersji portugalskiej, a oprowadzający nas Tomas opowiedział o swoich upodobaniach czytelniczych. Szkolna stołówka spodobała się nam, jednak jednogłośnie stwierdziliśmy, że nasza szkolna stołówka jest ładniejsza.Sporym zaskoczeniem był mały stawek na terenie szkoły - na dodatek pływały po nim kaczki, to wspaniałe miejsce na relaks między lekcjami. Ogromne wrażenie zrobiły na nich bogato wyposażone laboratoria chemiczne i geologiczne. Widzieli również zajęcia w pracowni telewizyjno-informatycznej.
Razem z poznaną tu młodzieżą nasi uczniowie odwiedzili malowniczą miejscowość na północy Portugalii - Viana do Castelo. To tu rzeka Lima ma swoje ujście do Oceanu Atlantyckiego. Plaże, góry i bogaty folklor - to wszystko zobaczyliśmy w Viana. Zwiedziliśmy również jedno z najstarszych portugalskich miast - Bragę. Trafiliśmy tam na wspaniałe widowisko kulturalne - był to tradycyjny występ muzyków połączony z tańcem. Najlepiej poznaje się kulturę kraju integrując się z mieszkańcami, więc nasi uczniowie chętnie dołączyli do Portugalczyków tańczących przy muzyce na żywo.
logotyp projekt POWER