W listopadzie, z inicjatywy pani Agnieszki Milewicz, mamy uczennicy z klasy 3 c, uczniowie tejże klasy rozpoczęli zbiórkę karmy dla podopiecznych Fundacji OTOZ Animals Słupsk. Rodzice i dzieci okazali wielkie serce i udało się zebrać pokaźną ilość darów dla czworonożnych przyjaciół.

19 grudnia uczniowie klasy 3 c gościli u siebie panią inspektor Agatą Bazyk. Opowiedziała ona o działalności fundacji oraz o tym jakie prawa mają zwierzęta, jak prawidłowo się nimi opiekować. Dzieci dowiedziały się o tym, w jakich sytuacjach społeczni inspektorzy reagują na krzywdę zwierząt oraz jakie są prawne konsekwencje złego ich traktowania. Pani Agata poinstruowała dzieci również jak się zachować, kiedy jesteśmy świadkami takich przykrych zdarzeń. To była ważna lekcja, która na pewno uwrażliwiła trzecioklasistów na los zwierząt. Fundacja działa bez stałego wsparcia finansowego, dlatego też wszelka pomoc jest niezwykle ważna.