16 listopada uczniowie z klasy 3 a i 3 c uczestniczyli w wycieczce do Fabryki Bombek „Glass Color” w Koszalinie. Jest to mała manufaktura, która od wielu lat nie zmienia sposobów produkcji szklanych ozdób.

Wszystkie bombki są ręcznie wykonane przez doświadczonych rzemieślników artystów. W niewielkich pomieszczeniach pracuje kilka osób. Jest pani, która zajmuje się dmuchaniem szklanych rurek, z których wyczarowuje przeróżne kształty. Niektóre tworzy sama, niektóre wykonywane są za pomocą specjalnych form. Dzieci mogły obserwować jak wygląda proces dmuchania, a w dekoratorni przyglądały się pracy pań, które różnymi sposobami ozdabiały, malowały bombki. W tym pomieszczeniu uczniowie mieli okazję sami malować szklane kule specjalnym klejem, a następnie obsypać je brokatem. Samodzielnie ozdobione bombki zawisną na klasowych choinkach. Na zakończenie pobytu w „Glass Color” trzecioklasiści zakupili ozdoby w tamtejszym sklepiku. W ramach opłaty za wstęp każdy otrzymał bombkę ze swoim imieniem.