Klasa 7b odwiedziła dziś współpracującą ze szkołą filię nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Uczniowie zobaczyli „od środka” bibliotekę publiczną, zostali zaproszeni do działu opracowania zbiorów, dowiedzieli się, co to jest księga inwentarzowa, nr inwentarzowy książki, sygnatura, a także jakimi metodami (poza zakupami w księgarni) wzbogaca się zbiory biblioteki i że bardzo ceni się dary od słupszczan. Od dziś klasa 7b wie, co to znaczy dać drugie życie książce… Później uczniowie pracowali w grupach i uczyli się wyszukiwania w komputerowym katalogu, gdzie znaleźć książkę na półce. Potem - wg tych wskazówek - bezbłędnie trafiali na poszukiwane tytuły. Ile było przy tym satysfakcji… Pani bibliotekarka Alina Jesiocha była zachwycona, jak radzą sobie siódmoklasiści z wcale nie łatwymi zadaniami i oceniła ich pracę na „szóstkę”. Gratulacje!