Szkoła Podstawowa nr 8 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Słupsku
informuje, że wszystkie złożone przez Rodziców wnioski uczniów do klas 1,

zostały ROZPATRZONE POZYTYWNIE.

Lista z podziałem uczniów na klasy zostanie wywieszona
przy wejściu do szkoły 29 czerwca 2020 r.

linia kredki

1D - 01. Wycieczka do Koszalina

bombka10 grudnia 2019r. klasy 1D i 2B wybrały się na wycieczkę autokarową do Koszalina. Najpierw udaliśmy się do Muzeum Obrony Przeciwlotniczej. Mieliśmy okazję zobaczyć uzbrojenie i sprzęt będący na wyposażeniu Wojsk Obrony Przeciwlotniczej od początku istnienia (1919r.) do współczesności. Następnie autokarem przejechaliśmy do Fabryki Bombek „Glass Color”.

Zwiedzanie obejmowało cały proces wytwórczy, od szklanej rurki do gotowego produktu jaki możemy spotkać na sklepowych półkach. Przechodząc przez kolejne działy fabryki poznaliśmy tajniki oraz etapy powstawania bombek.
Jednym z etapów zwiedzania była sala, w której pani nad palnikiem ogniowym, rozgrzewała szkło, a następnie ustami wydmuchiwała bańki odpowiedniego kształtu, np. szyszki, grzybka, kuli, bałwanka. Kolejny etap w powstawaniu bombek to ich srebrzenie. Do każdej bombki wstrzykuje się mieszankę azotanu srebra, a następnie potrząsa się, dzięki czemu bańki uzyskują piękny, srebrzysty połysk. Następnie udaliśmy się do najciekawszej części dekoratorni, gdzie przyglądaliśmy się pracy pań dekoratorek, które ręcznie nanosiły na bombki piękne wzory. To właśnie w tym miejscu mogliśmy według własnego pomysłu ozdobić bombkę choinkową. Na koniec wycieczki wszyscy udali się do firmowego sklepu, aby dokonać zakupu świątecznych ozdób dla siebie i dla swoich bliskich. Dzieci wróciły do szkoły zadowolone, pełne wrażeń. Każde dziecko otrzymało bombkę ze swoim imieniem. (zdjęcia)

notatka i zdjęcia:
 Beata Kostrzewa