W roku szkolnym 1991/1992, z inicjatywy pierwszego dyrektora szkoły p. Andrzeja Obałka, pierwszego przewodniczącego Komitetu Rodzicielskiego p. Wacława Łutowicza oraz prezesa słupskiego Inspektoratu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej p. Jana Soduły, rada pedagogiczna podjęła decyzję, że szkoła, jako pierwsza w kraju, przyjmie imię Żołnierzy Armii Krajowej.

Uroczystości nadania imienia miały miejsce 15 lutego 1992 roku. Po mszy świętej w Kościele pw. Świętej Rodziny, celebrowanej przez biskupa Ignacego Jeża, uczestnicy uroczystości udali się pod szkołę, gdzie w obecności m.in. wicewojewody słupskiego, prezydenta Słupska i kuratora oświaty odczytano akt nadania imienia oraz odsłonięto tablicę pamiątkową na ścianie budynku a dyrektor Andrzej Obałek odebrał sztandar ufundowany przez Komitet Rodzicielski.

W ten sposób rozpoczęła się nasza wieloletnia współpraca ze Światowym Związkiem Żołnierzy AK. Co roku 14 lutego, w rocznicę przekształcenia Związku Walki Zbrojnej w AK organizujemy Święto Szkoły, w trakcie którego przygotowujemy bogaty program artystyczny na cześć patrona, wręczane są nagrody w szkolnym Konkursie Wiedzy o AK, składamy też wiązanki kwiatów oraz znicze pod tablicą pamiątkową przy wejściu do szkoły oraz pod Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego. Społeczność naszej szkoły na czele z pocztem sztandarowym bierze też udział w wielu uroczystościach patriotycznych i rocznicowych na terenie Słupska. Również kombatanci często nas odwiedzali, by podczas żywych lekcji historii przekazać akowskie tradycje najmłodszemu pokoleniu. Z żołnierzami AK spotykaliśmy się wielokrotnie na spotkaniach opłatkowych, a od września 2010 r. współpraca ta zacieśniła się jeszcze bardziej, gdyż w naszej szkole powstała Izba Pamięci AK, będąca jednocześnie siedzibą i biurem ŚZŻAK Inspektoratu w Słupsku. Obecnie, gdy większość żołnierzy odeszła już na wieczną wartę, odwiedzamy ich groby, zapalamy znicze oraz pozostawiamy biało-czerwone proporczyki, by pamięć o naszych bohaterach nie zaginęła.