Szkoła Podstawowa nr 8 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Słupsku
informuje, że wszystkie złożone przez Rodziców wnioski uczniów do klas 1,

zostały ROZPATRZONE POZYTYWNIE.

Lista z podziałem uczniów na klasy zostanie wywieszona
przy wejściu do szkoły 29 czerwca 2020 r.

              

linia kredki

2C - 02. Z wizytą w fabryce bombek

bombkaDnia 15 listopada 2019 r. klasa II c i II a wraz z wychowawczyniami odwiedziły Fabrykę Bombek GLASS COLOR w Koszalinie. Glass Color jest producentem szklanych ozdób choinkowych, ręcznie dmuchanych, formowanych i dekorowanych.

Zakład produkuje ręcznie malowane bombki różnej wielkości, a także ozdoby o różnorodnych kształtach. Oferuje bombki dekorowane według własnych oryginalnych wzorów, jak również wykonuje wzory zaproponowane przez klienta.

Celem naszej wycieczki było poznanie kolejnych etapów produkcji bombek, stosowanych urządzeń i narzędzi do ich wyrobu. Na miejscu uczniowie obserwowali bombki przeznaczone do sprzedaży, następnie przeszły na stanowisko, gdzie były one dmuchane. Obserwowały również jak nadać bezbarwnej bombce kolor metaliczny. Największą radość przyniosło dzieciom przejście na stanowisko, gdzie maluje się bombki.Tu każdy mógł wykazać się swoją inwencją twórczą. Pomalowane przez siebie bombki dzieci zawieszą na klasowej choince. Na zakończenie wizyty w fabryce wiele emocji wzbudziły zakupy w fabrycznym sklepie. Duży wybór bombek nie ułatwił niektórym dzieciom zakupów. Niektóre z nich ustawiały się w kolejkę kilka razy. (zdjęcia)

tekst i zdjęcia:
Małgorzata Łapińska-Wencławska

 

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013