Szkoła Podstawowa nr 8 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Słupsku
informuje, że wszystkie złożone przez Rodziców wnioski uczniów do klas 1,

zostały ROZPATRZONE POZYTYWNIE.

Lista z podziałem uczniów na klasy zostanie wywieszona
przy wejściu do szkoły 29 czerwca 2020 r.

              

linia kredki

3B - 02. Warsztaty z Cortlandem

codeweek4 października w Słupskim Inkubatorze Technologicznym odbyły się warsztaty z kodowania w ramach „Europejskiego Tygodnia Kodowania z Apple” . Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 3 b z wychowawczynią Grażyną Krupiarz. Zajęcia prowadziła pani Dorota Madej.

Rozpoczęły się od wyjaśnienia takich pojęć jak: programowanie, kodowanie, sekwencja. Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące tego, jakie muszą być polecenia, by zaprogramować daną rzecz zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Sprawdziły to poprzez zabawę w „programowanie kolegi”. Jedna osoba była robotem, druga programistą. By robot wykonał polecenie, musiało być ono precyzyjne, dokładne, zrozumiałe. Dla trzecioklasistów, którzy w ubiegłym roku uczęszczali na zajęcia „Kodujemy, tajniki Scratcha poznajemy” te pojęcia tajemnicą nie były. W dalszej części spotkania uczniowie otrzymali iPady i za pomocą aplikacji „Tynker” programowali i eksperymentowali z kodem, by osiągać kolejne etapy. Dzieci doskonale się bawiły, a jednocześnie poznawały podstawy języka programowania Swift. Tymi zajęciami nasza szkoła wkroczyła w „Europejski Tydzień Kodowania”. (zdjęcia)

notatka i zdjęcia:
G. Krupiarz

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013