wielkanoc www

3a i 3b - 01. Wycieczka do Warcina

edukacja

16 września uczniowie klasy 3a i 3b wraz z wychowawczyniami: Alicją Jaroszewicz–Sycz i Grażyną Krupiarz byli na wycieczce przyrodniczej w Warcinie. Dzieci zwiedziły tam pałacyk, który kiedyś był letnią rezydencją Otto von Bismarcka, a obecnie znajduje się w nim Technikum Leśne.

Pod opieką pana Bogdana Okuniewskiego trzecioklasiści dowiedzieli się jaka była historia pałacu. Zobaczyli w nim Salę Białą, Salę Myśliwską i piękną bibliotekę, w której kryją się starodruki. Odwiedzili też pracownię, w której przyszli leśnicy uczą się obsługi leśnych maszyn i narzędzi. Spacerując po otoczeniu pałacu dzieci zostały zapoznane z innymi ciekawymi obiektami: źródłem Joanny i ogrodem botanicznym.
Odwiedziliśmy również Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych, który znajduje się na terenie Zespołu Szkół Leśnych w Warcinie. Dowiedzieliśmy się, że są leczone tam i przystosowywane do życia na wolności ptaki, które uległy wypadkowi. Niektóre z nich pozostaną tam na zawsze. Można było zobaczyć wiele gatunków ptaków, m.in.: myszołowy, jastrzębie, sokoły, sowy. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały pana Kamila Szydłowskiego, który opowiadał o ptakach i ich historiach. Pan Szydłowski na co dzień opiekuje się chorymi ptakami, zajmuje się ich rehabilitacją. Pomagają mu w tym wolontariusze, którzy są uczniami technikum leśnego.
Wędrując po okolicznym lesie pan Bogdan Okuniewski zapoznał naszych uczniów z warstwową budową lasu. Był to doskonały wstęp do lekcji przyrody o tejże tematyce, która niebawem odbędzie się w szkole.

Wycieczka przebiegła w radosnej atmosferze, pogoda i dobre nastroje dopisywały. Na jej zakończenie odbyło się ognisko „Pod Puchaczem”. Kiełbaski w nim upieczone smakowały wyśmienicie. Dzieci w czasie pobytu w Warcinie robiły zdjęcia, zatem wykorzystały je do przygotowanej w domu prezentacji. Na zajęciach szkolnych uczniowie omawiali swoje prezentacje, dzięki czemu mogliśmy wrócić wspomnieniami do tej udanej wyprawy. (zdjęcia)

notatka i zdjęcia:
G.Krupiarz

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013