wakacje2019

0A i 1B - 01. Co zrobić, kiedy użądli nas pszczoła?

owadNa te i inne pytania klasa 0A i 1B mogły poznać odpowiedź podczas warsztatów pszczelarskich, zorganizowanych przez panią Grażynę Onisiewicz 08 października 2018 roku. Rodzinna pasieka prowadzona ponad 20 lat jest połączeniem ciężkiej pracy, pasji, przyjemności i samorealizacji.

Zajęcia miały na celu zapoznanie dzieci z życiem pszczół i ich ogromną rolą, jaką pełnią w środowisku naturalnym. Podczas warsztatów poznaliśmy pracę pszczelarza, dowiedzieliśmy się, jak wybiera się miód z ula i do czego służą takie tajemnicze sprzęty jak podkurzacz, miotełka czy dłuto. Ponadto usłyszeliśmy, jakie są właściwości miodu i jego rodzaje, jak wygląda strój pszczelarza, czego nie lubi pszczoła, jak nazywa się jej dom, rodzaje pszczół, czym się żywią. Dzieci mogły także zobaczyć szklany ul pokazowy z żywymi pszczołami. Wszyscy z ciekawością obserwowali pracę owadów. Dzieci podziwiały wyroby z wosku pszczelego i inne produkty. Na zakończenie każda z klas otrzymała do degustacji słoiczek miodu. (zdjęcia)

notatka: B.Tęsna

 

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013