1A i 1B - 01. Wycieczka do Sea Parku w Sarbsku

sarbsk7 czerwca uczniowie z klasy I a i I b wraz z wychowawczyniami Alicją Jaroszewicz–Sycz, Grażyną Krupiarz oraz z panią Anną Sowicz wyjechali do Sarbska, do Sea Parku. Miejsce to jest tematycznie związane z fauną i florą mórz i oceanów, a także z historią i kulturą regionu Pomorza.

Na rozległym terenie tego edukacyjnego parku znajduje się wiele atrakcyjnych miejsc. Zwiedzanie zaczęliśmy od Muzeum Marynistycznego. Dzieci podziwiały tam różne modele jednostek pływających, rękodzieło lokalnych artystów czy też prawdziwą mesę kapitańską. Następnie udały się na seans interaktywny, w czasie którego poznały niezwykłego wieloryba Błękitka. Błękitek w bardzo dowcipny sposób nawiązywał dialog z publicznością. Podczas tego unikalnego show uroczy wieloryb przekazywał dzieciom wiedzę z zakresu przyrody i ekologii. Było dużo śmiechu i radości.

Kolejnym etapem było przejście do Parku Miniatur Latarni Morskich. Znajdują się w nim makiety wszystkich latarni usytuowanych wzdłuż polskiego wybrzeża. Przewodniczka bardzo ciekawie opowiadała o każdej latarni. W Oceanarium Prehistorycznym 3D można było obejrzeć m.in. megalodona, plezjozaura, dunkleosteusa, szonizaury oraz inne gatunki. Dzieci bardzo emocjonalnie reagowały na pojawiające się stworzenia. Wrażenie, że płyną one na nas, otwierają paszcze, a nawet uderzają w oddzielającą szybę sprawiał, że czasami emocje sięgały zenitu, a piski i krzyki rozlegały się co chwilę.

Największą jednak atrakcją Sea Parku jest fokarium. Dzieci miały okazję zobaczyć foki szare, foki pospolite, uchatki kalifornijskie oraz kotiki południowo–amerykańskie. Radość naszym uczniom sprawił pokaz umiejętności uchatek. Wszyscy zachwycali się tym, co potrafią te wspaniałe zwierzęta. Kolejną atrakcją było wejście do wraku na wspak. Jest to replika szwedzkiego galeonu „Solen”, biorącego udział w bitwie pod Oliwą. Wizyta w tym wraku to nie tylko lekcja historii, ale również próba wytrzymałości. Nie każdy dobrze reaguje na odwróconą rzeczywistość.

Gdy zwiedziliśmy wszystkie zaplanowane punkty, nadszedł czas na zakup pamiątek. Tego nasze dzieci nie mogły się doczekać. Zakupiły one maskotki fok, magnesy dla bliskich, breloczki czy też inne drobiazgi wiążące się tematycznie z tym miejscem. Na zakończenie naszej wycieczki była konsumpcja dań oferowanych przez Sharkbar oraz zabawy w parku zręcznościowo–linowym i na placu zabaw. To była bardzo udana wycieczka. Do Słupska wracaliśmy zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń. (zdjęcia)

notatka i zdjęcia: G.Krupiarz

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013