linia kredki

bal 0 3

Start

Wycieczka z projektu "Szansa na Sukces" 2017

eksperyment5 października 2017r. 42 uczniów naszej szkoły, uczestników zajęć matematycznych z projektu "Szansa na sukces", wzięło udział w wycieczce do Gdyni i Gdańska. Opiekę nas uczniami sprawowały panie: J. Czarnowska, E. Lipnicka, B. Tęsna i T. Żabińska.

Pierwszym punktem programu była wizyta w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni, gdzie uczniowie klas VI i VII uczestniczyli w lekcji "H₂O łyk wiedzy", zaś uczniowie klas II i III w zajęciach "Barwne eksperymenty". Podczas zajęć "starsi" uczniowie uczniowie rozmawiali o właściwościach wody i jej stanach skupienia, wykonywali doświadczenia przedstawiające właściwości mieszanin i roztworów. "Młodsi" zaś wraz z Panem Kulką zabrani zostali do czarno-białego świata. Mali naukowcy przeprowadzali doświadczenia, przymierzali okulary dyfrakcyjne oraz zapoznali sie z dzialaniem krążka Newtona.
Po aktywnych zajęciach edukacyjnych wszyscy uczestnicy wycieczki zapoznali się z interaktywną wystawą oraz zakupili pamiątki w sklepiku centrum nauki Experyment.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Centrum HEWELIANUM w Gdańsku. Tutaj również nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez edukatorów centrum. Tematem zajęć była "Kropla zabawy", podczas których uczestnicy wycieczki poznali niecodzienne oblicze wody. Sprawdzali np. dlaczego statki nie toną, ile kropli zmieści sie na monecie, dotknęli zawsze suchego piasku oraz zobaczyli jak przyspieszyć działanie wodnej klepsydry.
Wizytę w centrum Hewelianum zakończyło zwiedzanie wystawy interaktywnej "Dookoła świata", gdzie wszystkie kontynenty przedstwione zostały na dwóch kondygnacjach dawnych Koszar Schronowych. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem młodych osób ciekawych świata. 

Ostatnim punktem jednodniowej wycieczki edukacyjnej, był spacer przez Zieloną Bramę na Długi Targ, gdzie uczniowie zobaczyli pomnik Neptuna i zabytkowy ratusz gdański. Po posiłku na ulicy Długiej w barze Neptun, wszyscy uczestnicy wycieczki udali się w podróż powrotną do Słupska. Ten dzień był dla wszystkich uczniów dniem pełnym pozytywnych wrażeń. zdjęcia klas 2-3 || klas 6-7 

notatka: J.Czarnowska
zdjęcia: J.Czarnowska, B.Tęsna

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013