wakacje2019

Wolontariusze zrealizowali własny projekt „Wojenne opowieści – historie życiem pisane”

polskawalczacaDzięki współpracy z Regionalnym Centrum Wolontariatu nasz Szkolny Klub Wolontariusza pod opieką p. D. Sykuły zrealizował inicjatywę, której pomysłodawcami byli sami wolontariusze. Wspólnie z p. Dorotą napisali projekt „Wojenne opowieści – historie życiem pisane” zrealizowany w ramach Młodzieżowych Inicjatyw Lokalnych.

Nasza Szkoła Podstawowa nr 8 w Słupsku nosi imię Żołnierzy Armii Krajowej i to właśnie żołnierze AK stali się sercem naszych działań. Są to już ludzie starsi, czasami samotni, którzy zmagają się z wieloma problemami zdrowotnymi, ale też młodzi duchem i chętni do dzielenia się własnym doświadczeniem i przeżyciami. W piękny zimowy wieczór spotkaliśmy się w słupskiej „Herbaciarni w Spichlerzu”, gdzie przy aromatycznej herbacie i pysznych słodkościach młodzi ludzie mogli wysłuchać historii z czasów wojennych, o panujacych wtedy zwyczajach świątecznych, zabawach jakie królowały wśrod dzieci.

Była to interesujaca i ważna lekcja życia dla wszystkich uczestników, pełna wzruszeń i wzajemnego ciepła. Serdecznie dziękujemy p. Przemkowi Skrzypcowi, który wspierał nasza inicatywę od samego początku i był z nami w ten przemiły dzień. (zdjęcia)

notatka i zdjęcia: D.Sykuła

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013