Sukces Słoneczek w konkursie "Cała Europa kolęduje"

12 stycznia 2018r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Słupsku odbył się XII Międzyszkolny Konkurs „Cała Europa kolęduje.

Celem konkursu było mobilizowanie uczniów do zdobywania wiedzy i poznawania dorobku kulturowego innych krajów, rozwijanie umiejętności korzystania z różnych źródeł wiedzy na temat państw europejskich, poszerzenie wiedzy o kulturze i cywilizacji europejskiej, rozwijanie zainteresowań, podnoszenie motywacji do nauki języków obcych, oraz poszukiwanie wspólnych źródeł kultury i obyczajowości wszystkich państw europejskich.

Naszą szkołę reprezentował zespół z klas I - III „SŁONECZKA” w składzie: Julia Banasik (IIIf). Patrycja Cieślicka (IIIe), Kinga Dalecka (IIIe), Oliwia Karpiej (IIIe), Wiktoria Kurzawa (IIIe), Zuzia Mrozicka (IIIe), Laura Mulawa (IIIe), Oliwia Paradowska (IIIe), Asia Pietrzyk (IIIf) i Helenka Ziółkowska (IIIf). Dziewczynki zaprezentowały kolędę – pastorałkę w języku francuskim pt. „Mon beau sapin”. W tłumaczeniu na język polski oznacza „Choinko ma”. Występ bardzo podobał się zarówno jurorom, jak i publiczności. Dziewczynki zajęły II miejsce! GRATULUJEMY! (zdjęcia)

notatka i zdjęcia: I.Sazon

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013