Szkoła Podstawowa nr 8 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Słupsku
informuje, że wszystkie złożone przez Rodziców wnioski uczniów do klas 1,

zostały ROZPATRZONE POZYTYWNIE.

Lista z podziałem uczniów na klasy zostanie wywieszona
przy wejściu do szkoły 29 czerwca 2020 r.

linia kredki

XIV Międzyszkolny Konkurs „Cała Europa kolęduje”

9 stycznia 2020r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Słupsku odbył się bozenarodzenie1XIV Międzyszkolny Konkurs „Cała Europa kolęduje. Celem konkursu było mobilizowanie uczniów do zdobywania wiedzy i poznawania dorobku kulturowego innych krajów, rozwijanie umiejętności korzystania z różnych źródeł wiedzy na temat państw europejskich,

poszerzenie wiedzy o kulturze i cywilizacji europejskiej, rozwijanie zainteresowań, podnoszenie motywacji do nauki języków obcych, oraz poszukiwanie wspólnych źródeł kultury i obyczajowości wszystkich państw europejskich.

Naszą szkołę reprezentował zespół z klas I - III „SŁONECZKA” w składzie: Małgosia Morzycka (kl. IIb), Marta Tomaszewska (kl. IId), Iwonka Lubert (kl. IIc), Paulinka Kościelniak (kl. Ia), Hania Cyman (kl. Ia), Oliwia Pitura (kl.Ia), Aniela Gorzkowska (kl. Id) i Laura Uzar (kl. Id) Dziewczynki zaprezentowały pastorałkę w języku francuskim pt. „Les anges dans nos campagnes ”. W tłumaczeniu na język polski oznacza „Aniołowie nad polami”. Występ bardzo podobał się zarówno jurorom, jak i publiczności.

Dziewczynki zajęły III miejsce! GRATULUJEMY!

notatka i zdjęcia:
Iwona Sazon