Udział uczniów w internetowym konkursie „#przecinek2019”

uczen20 listopada 2019 r. uczniowie klas 5D, 5E, 6A i 6E wzięli udział w internetowym konkursie „#przecinek2019 – Polskie arcydzieła” stworzonym w ramach Edukacyjnego Wyzwania Medialnego (EWM) dla szkół podstawowych. Uczniowie mieli dostęp do ćwiczeń na lekcjach, w domu, a zarazem możliwości sprawdzenia się z użyciem smartfonów.

Zadaniem uczniów było wstawianie przecinków we fragmenty znanych dzieł, np. „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza, „W pustyni i w puszczy” H. Sienkiewicza, „Kamienie na szaniec” A. Kamińskiego, „Wspomnienia niebieskiego mundurka” W. Gomulickiego, „Starą baśń” J.I. Kraszewskiego czy 120 przygód Koziołka Matołka” K. Makuszyńskiego. Test konkursowy zawierał 12 pytań. W sumie trzeba było wstawić 36 przecinków. Zmagania podjęły klasy 5 i 6, poziom zadań był dosyć wysoki (sięgał wiedzy z klasy 8), mimo to wszyscy uczniowie dzielnie walczyli jako drużyna, ponieważ konkurs rozpatrywany jest w skali całej szkoły. Jedna z uczennic (Aleksandra Maksimowicz, 6E) zdobyła aż 33 z 36 możliwych punktów. Z niecierpliwością czekamy na wyniki. (zdjęcia)

notatka i zdjęcia:
Magdalena Piórkowska