Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Programowania w Scratchu

scratchW październiku w naszej szkole odbył się III Międzyszkolny Konkurs Programowania w Scratch'u skierowany do uczniów szkół podstawowych Słupska i okolic. Patronat honorowy nad konkursem objął  Meet and Code, a konkurs odbył się w ramach naszych inicjatyw w Europejskim Tygodniu Kodowania.

Tematyka konkursu skupiała się wokół doskonalenia umiejętności matematycznych, a główną ideą konkursu jest promowanie umiejętności programistycznych wśród młodych ludzi.

Do konkursu w kategorii klas VII - VIII zgłosiło się dziesięcioro uczniów (SP 9, SP 8 i I Społecznej SP STO w Słupsku oraz po raz pierwszy z Dębnicy Kaszubskiej i Damnicy).

Komisja w składzie: Janina Ewa Rudnik, Agnieszka Matysiuk-Dwulit, Paulina Olszewska, Jolanta Czarnowska po wnikliwym przeglądnięciu nadesłanych prac konkursowych ustaliła następujące wyniki konkursu:

1. m. Robert Woronin kl. 8 z I Społecznej SP STO w Słupsku
  2. m. Nikita Gwardiak kl. 8 z SP 8 w Słupsku
  3. m. Kamil Kuczerowski kl. 8 z I Społecznej SP STO w Słupsku

oraz dwa wyróżnienia

1. Jakub Kostrubiec z kl. 7 z SP w Damnicy
  2. Katarzyna Szymczak kl. 8 z I Społecznej SP STO w Słupsku

18 października br. wręczone zostały dyplomy i nagrody dla najlepszych uczestników konkursu oraz podziękowania dla opiekunów uczniów. (foto)

Komisja konkursowa