XI Ogólnopolskie Zawody Pływackie z okazji Święta Niepodległości

plywanie1W dniu 6 listopada 2016r. na pływalni Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się XI Ogólnopolskie Zawody Pływackie z okazji Święta Niepodległości. W rywalizacji udział wzięło ponad 270 zawodników z 11 klubów.

Między innymi: KS Aquarius Słupsk, KS Delfin Gdynia, MKS Delfin Malbork, UKS Dwójka Morena Gdańsk, UKS Jedynka Solex Lębork, UKS Siódemka Gdynia, UKS Siódemka Sopot, UKS Trops Kartuzy, UKS Żabianka Gdańsk oraz gospodarze zawodów TP Skalar Słupsk i zawodnicy z klas sportowych przy Szkole Podstawowej nr 8 w Słupsku.

Imprezę otworzył Prezes TP SKALAR Słupsk Krzysztof Bukowski. Była to okazją dla podziękowań dla osób, które pomogły w organizacji zawodów oraz na co dzień pomagają słupskiemu klubowi, a są nimi: Prezes Berndorf Baderbau Pan Marek Wrzal, dzięki któremu posiadamy sprzęt treningowy najwyższej jakości i wyjątkowe medale, Państwo Patrycja i Dariusz Paliccy VP Investment Sp. z o.o, którzy wspomagają klub finansowo, Pani Agnieszka KlimczakDyrektor Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i Pani Iwona GurgunKierownik Słupskiego Ośrodka Sportu, którzy przygotowali idealnie bazę sportową oraz Grzegorz Juszczyński, którego rady przyniosły wiele korzyści dla klubu.

Zawody podzielone były na blok poranny dla dzieci z rocznika 2006-2008 i popołudniowy 2003-2005. Zawodnicy TP SKALAR Słupsk w I bloku zajęli IX m-ce, a już popołudniu I m-ce. Łącznie wywalczyli 42 medale w tym 13 złotych, 12 srebrnych i 17 brązowych. Dodatkowo w klasyfikacji indywidualnej najlepszymi zawodnikami zostali: Palicka Wiktoria (2005), Szeremeta Kaja (2004) i Grzecza Michał (2004). Sukces wszystkich zawodników leży po stronie ich trenerów i instruktorów, a są nimi: Maciej Kowalewski, Dariusz Grondziewski, Robert Bąk, Przemysław Słapik, Iwona Dudkowska-Juzwa i Marcin Grondziewski.

W naszym klubie i klasach sportowych jest wielu utalentowanych zawodników. Cieszą bardzo wywalczone medale, ale jeszcze bardziej jak wszyscy poprawiają swoje rekordy życiowe, a to dla nas trenerów jest najważniejsze.
Na najbliższe zawody dla najmłodszych wybieramy się 26 listopada 2016r. do Lęborka (Ogólnopolskie Zawody Pływackie Dzieci i Młodzieży MEYN)

Medale zdobywali:

Złota Blanka(2008) – 50m motylkowy I m-ce, 50m dowolny II m-ce,
Zbrzeźniak Kacper (2008) - 50m motylkowy II m-ce, 50m grzbietowy III m-ce,
Drozd Viacheslav (2007) - 50m motylkowy III m-ce,
Konkel Filip (2006 - klasa 4C) – 50m grzbietowy II m-ce,
Walus Amelia (2008 - klasa 3C) – 50m klasyczny III m-ce,
Tomaszewski Mateusz (2007 - klasa 3C) – 50m klasyczny III m-ce,
Pogorzelska Wiktoria (2008) – 50m dowolny III m-ce,
Maksajda Kacper (2006 - klasa 4C) – 50m dowolny II m-ce, 50m motylkowy III m-ce,
Sztafeta 12x50m dowolny (2008, 2007, 2006) – II m-c: Zbrzeźniak Kacper, Tomaszewski Mateusz, Złota Blanka, Kordoński Alex (klasa 4C), Pogorzelska Wiktoria, Dłużak Zofia, Łapko Hubert, Lejkowska Amelia (klasa 4C), Zydel Wiktoria (klasa 3C), Maksajda Kacper, Gołębiewska Kornelia (klasa 3C), Konkel Filip,

Suchańska Karolina (2005) – 100m motylkowy I m-ce,
Leszkiewicz Julia (2005 - klasa 6C) – 100m motylkowy II m-ce,
Kostecka Marcelina (2004 - klasa 6C) - 100m motylkowy II m-ce,
Drużba Amelia (2004 - klasa 6C) - 100m motylkowy III m-ce,
Mól Marcelina (2003) - 100m motylkowy I m-ce,
Grzecza Michał (2004) - 100m motylkowy I m-ce, 100m zmienny I m-ce,
Janczylik Aleksander (2004 - klasa 6D) - 100m motylkowy III m-ce,
Olejnik Adam (2003) - 100m motylkowy II m-ce,
Jankowski Michał (2003) - 100m motylkowy III m-ce,
Palicka Wiktoria (2005) – 100m grzbietowy I m-ce, 100m zmienny I m-ce,
Sycha Roksana (2005 - klasa 5C) – 100m grzbietowy III m-ce,
Plaga Dawid (2005) – 100m grzbietowy I m-ce, 100m dowolny III m-ce
Łabik Marcin (2004 - klasa 6C) – 100m grzbietowy I m-ce, 100m dowolny I m-ce
Bengier Wiktoria (2005) – 100m klasyczny III m-ce,
Szeremeta Kaja (2004) – 100m klasyczny I m-ce, 100m zmienny II m-ce,
Słaby Katarzyna (2003) – 100m klasyczny II m-ce,
Gaweł Natalia (2003) – 100m klasyczny III m-ce,
Krumplewski Gracjan (2005) – 100m klasyczny III m-ce,
Janczylik Aleksander (2004 - klasa 6D) – 100m klasyczny I m-ce,
Olejnik Adam (2003) – 100m klasyczny II m-ce,
Gorzelak Mateusz (2004) - 100m dowolny III m-ce, 100m zmienny III m-ce,
Drużba Amelia (2004 - klasa 6C) - 100m zmienny II m-ce,
Sztafeta 12x50m dowolny (2005, 2004, 2003) – I m-ce: Palicka Wiktoria, Grzecza Michał, Bengier Wiktoria, Łabik Marcin, Krumplewski Gracjan, Gaweł Natalia, Plaga Dawid, Słaby Katarzyna, Drużba Amelia, Jankowski Michał, Szeremeta Kaja, Olejnik Adam,
Sztafeta 12x50m dowolny (2005, 2004, 2003) – III m-ce: Suchańska Karolina, Janczylik Aleksander, Bałoban Amelia, Gorzelak Mateusz, Dydyna Filip, Mól Marcelina, Urbanowicz Bartosz (klasa 5C), Gzylewska Zofia, Kostecka Marcelina, Lorenc Michał, Zapadka Wiktoria, Bengier Tymoteusz.

Przed nami kolejne tygodnie ciężkiej pracy, a poważniejszy sprawdzian będzie podczas Grand Prix Polski w Poznaniu już za dwa tygodnie (19-20.11.2016r.)  (więcej na GP || zdjęcia na GP)

Maciej Kowalewski trener TP SKALAR Słupsk

Dariusz Grondziewski trener TP SKALAR Słupsk

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013