26 marca odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Przez poezję z humorem”, w którym udział wzięło 16 uczniów z klas I – III. Były to jednocześnie eliminacje do konkursu miejskiego o tymże tytule, który już 22. raz będzie organizowany w naszej szkole.

Jego celem jest popularyzowanie poezji polskiej dla dzieci, zainteresowanie literaturą oraz wspieranie dziecięcych talentów. Konkurs zorganizowała pani Grażyna Krupiarz i Monika Somionka. W prowadzeniu pomogły uczennice z klasy 4c: Katarzyna Kosicka i Ewa Rybak. Do komisji oceniającej recytatorów zaproszona była wieloletnia nauczycielka z naszej szkoły, pani Elżbieta Koszela. Przy ocenie ważny był dobór wiersza, jego interpretacja oraz dykcja. Wyniki przedstawiają się następująco:

Kategoria klas I

I miejsce – Amelia Januszewska (kl. I a)

II miejsce – Stanisława Giecewicz (kl. I c)

III miejsce – Lena Lisowska (kl.I a) i Oskar Wojas (kl. I c)

Wyróżnienia: Antoni Piwowarczyk (klasa I b), Stanisław Kotlarz (klasa I b)

Kategoria klas II

I miejsce – Alicja Szyszka (kl. II a)

II miejsce – Dominika Wieczorek (kl. II b)

III miejsce – Zofia Pera (kl. II a)

Wyróżnienie - Sardar Sultan (II b)

Kategoria klas III

I miejsce – Lena Mazur (kl. III a)

II miejsce – Lena Sykuła ( kl. III a)

III miejsce – Weronika Maciejewska (kl. III a)

Wyróżnienia - Daria Kowalska (klasa III a), Julia Surowiec (klasa III b), Oliwia Kolda (klasa III b

Uczniowie, którzy zajęli I miejsce będą reprezentować naszą szkołę w XXII Miejskim Konkursie Recytatorskim "Przez poezję z humorem, który odbędzie się w naszej szkole 8 maja.  Wszystkim uczestnikom gratulujemy! Dyplomy i nagrody zostaną wręczone na szkolnym apelu.

Dziękujemy Pani Aleksandrze Karnickiej za fotorelację z konkursu.