pierwszaki

Start

Wyjątkowy koncert noworoczny już za nami!!!

bozenarodzenie1W środę 8 stycznia 2020r. w SP 8 w Słupsku odbył się wyjątkowy koncert noworoczny pt. „W zimowej szacie”. Organizatorki – p. B. Tęsna, I. Płaczkiewicz, K. Gwardiak – zadbały o każdy szczegół: była piękna dekoracja, elegancko nakryte stoły, klimatyczny nastrój podkreślony przez delikatne oświetlenie, a przede wszystkim wyborny repertuar.

Utworem Antoniego Vivaldiego „Zima” przywitały gości absolwentki naszej szkoły, pani Monika Książek (skrzypce) oraz pani Julita Kuczborska (pianino). Wszystkie dzieci, które grały podczas koncertu na instrumentach są uczniami Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia oraz naszej szkoły. Na szczególne wyróżnienie zasługują: Stanisław Borowski (6b), Lena Huryn (4a), Blanka Huryn (4a), Anastazja Janczylik (7c), Grzegorz Trzciałkowski (2d), Zuzanna Mrozicka (5e), Lena Bubula (4a), Julia Banasik (5f), Wiktoria Kurzawa (5e), Wiktoria Zapadka (absolwentka „ósemki”), jak również uczniowie z klas 2b, 3a, 3b, 7b, 8d, 8d oraz zespołu „Frajda”. Wykonawcy wprawili nas w świetny nastrój i zdumienie. Zawsze wiedzieliśmy, że dzieci i młodzież naszej szkoły jest zdolna, ale talenty niektórych nauczycieli dopiero odkryliśmy. Na scenie mogliśmy zobaczyć i usłyszeć p. K. Gwardiak (nauczycielkę j. angielskiego) oraz p. K. Krawiec (nauczycielkę muzyki), które zechciały wystąpić w koncercie. Jak mogliśmy się przekonać, muzyka to dość dowolna mieszanina melodii, harmonii i rytmu, która ludziom sprawia przyjemność.
Wybór utworów muzycznych zaprezentowanych w programie był podyktowany upodobaniami wykonawców, ale mamy nadzieję, że stworzony w ten sposób repertuar koncertu przypadł gościom do gustu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za wspaniałe występy, a nauczycielom p. Gabrieli Picz, pani Barbarze Żydzianowskiej, pani Alicji Kudryckiej, p. Monice Książek, pani Julicie Kuczborskiej, pani Barbarze Radomskiej, p. Kseni Gwardiak, p. Karolinie Krawiec, p. Alicji Jaroszewicz-Sycz, za cierpliwość, pomysłowość i zaangażowanie, których efekt z wielką przyjemnością i wzruszeniem mogliśmy podziwiać podczas koncertu. Ponadto bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tego wspaniałego koncertu.

 notatka: D.Zach

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013