Szkoła Podstawowa nr 8 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Słupsku
informuje, że wszystkie złożone przez Rodziców wnioski uczniów do klas 1,

zostały ROZPATRZONE POZYTYWNIE.

Lista z podziałem uczniów na klasy zostanie wywieszona
przy wejściu do szkoły 29 czerwca 2020 r.

              

linia kredki

Start

Projekt Scratch’owy „escape room”

exitW miesiącu październiku w naszej szkole realizowano projekt Scratch’owy „escape room”. Celem projektu była promocja programowania, rozbudzanie u uczniów chęci do samodzielnego poszukiwania wiedzy i praktycznych rozwiązań oraz nauka programowania poprzez zabawę. Przeprowadzeniem projektu zajęły się panie: Irena Dwulit-Czerwonka oraz pani Małgorzata Łapińska-Wencławska

Na terenie szkoły stworzono pokój zagadek. Uczestnicy mieli za zadanie wydostać się z pomieszczenia w ciągu 30 minut. W czasie pobytu w zamknięciu, uczniowie korzystali z wiedzy nabytej na lekcji z programowania w Scratchu i poprawności logicznego myślenia. Kluczowe znaczenie miała umiejętność pracy w zespole. Stopień trudności przygotowanych zagadek został dostosowany do wiedzy i umiejętności uczniów klasy drugiej. Grupy liczyły po cztery osoby. Z chętnych uczniów utworzono 10 zespołów. Wszystkie grupy wydostały się z pokoju zagadek w określonym czasie. 
Przygotowane zadania bardzo podobały się dzieciom. Chętnie wykonywały polecenia, a dzięki współpracy szybko przechodziły kolejne etapy. Zagadki dotyczyły liczenia w zakresie 40, kodowania (uporządkowania instrukcji wykonania sałatki owocowej), przemieszczanie się według podanego kodu, układania wyrazów w kolejności alfabetycznej. Przy każdym zadaniu uczestnicy wykazali się bardzo dobrą umiejętnością czytania ze zrozumieniem. 

Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem. Z pokoju zagadek dzieci wychodziły radosne i pełne wrażeń. Na wyróżnienie zasłużyły dwa zespoły, których czas przeznaczony na rozwiązanie zagadek nie przekroczył 15 minut. Zwycięskie zespoły otrzymały nagrody, pozostali uczestnicy – nagrody pocieszenia. (zdjęcia)

Wyróżnieni uczniowie to:
1. Szymon Jachym kl. 2c
2. Oskar Leśniak kl. 2c
3. Jakub Ozimek kl. 2c
4. Leon Manuszak kl. 2c
5. Filip Sikora kl. 2a
6. Paweł Kryński kl. 2a
7. Jakub Cemka kl. 2a
8. Oliwia Gruszczyńska kl. 2a

notatka: I. Czerwonka

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013