Spotkanie z higienistką stomatologiczną

fluoryzacjaW środę 2 października 2019 r. w klasach I odbyły się spotkania z higienistką stomatologiczną. Nasz gość zaprezentował uczniom jak poprawnie myć zęby zarówno szczoteczką manualną jak i elektryczną. Do pokazu posłużył plastikowy model szczęki zębowej oraz maskotki.

Uczniowie dowiedzieli się również, czym należy się kierować dobierając odpowiednią szczoteczkę, czy pastę do mycia zębów. Pani higienistka zwróciła uwagę jak ważna w walce z próchnicą zębów jest właściwa dieta ograniczająca jedzenie cukrów oraz przypomniała o regularnym przeglądzie jamy ustnej. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach i chętnie dzieliły się własną wiedzą. (zdjęcia)

notatka:
Joanna Domaszk