Start

Ratujemy i uczymy ratować

ratujmyJak co roku, wszystkie klasy drugie wzięły udział w projekcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Ratujemy i uczymy ratować. 28 maja uczniowie z klasy 2 b zostali przeszkoleni przez panią Agnieszkę Michońską.

Dzieci poznały podstawowe zasady bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, w tym pozycję boczną i resuscytację krążeniowo–oddechową oraz łańcuch przeżycia. Dzieci z uwagą słuchały instrukcji oraz poleceń. Z dużym zaangażowaniem ćwiczyły na pozorantach układanie w pozycji bocznej i na fantomie resuscytację. Mamy nadzieję, że te niezwykle ważne umiejętności i wiedza zapadnie w pamięci naszych uczniów. (zdjęcia)

notatka i zdjęcia: G.Krupiarz

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013