wakacje2019

Start

Pasowanie pierwszoklasistów

tarcza sp8Ślubowanie i pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu. Tradycyjnie, jak co roku w październiku dzieci prezentują swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. Następnie składają przysięgę na sztandar szkoły i uczestniczą w ceremonii pasowania, po której już oficjalnie zostają przyjęte w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 im. Żołnierzy Armii Krajowej.

To niezwykłe wydarzenie miało miejsce w naszej szkole 17 października 2018r., które poprowadziła p. Iwona Dudkowska-Juzwa, a o oprawę muzyczną zadbała p. Iwona Sazon. W uroczystości zabarwionej nutką humoru i dowcipu pt. „Jak oni ślubują?"  wzięli udział zaproszeni goście: wice wojewoda pomorski - Mariusz Łuczyk, kpt. Tomasz Kuplicki - Wiceprezes Okręgu Pomorskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, por. Zbigniew Has - prezes słupskiego Inspektoratu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, przewodnicząca Rady Rodziców p. Mirosława Sagun-Lewandowska, pan dyrektor Leszek Kazimierczyk.

Zanim pierwszaki zostały przyjęte do grona uczniów, musiały wykazać się umiejętnościami śpiewu i recytacji. Występy dzieci spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem. Mali artyści po każdym występie byli nagradzani gromkimi brawami. Pasowania na ucznia oraz wręczenia pamiątkowych medali ufundowanych przez Zarząd Okręgu Pomorskiego Żołnierzy Armii Krajowej dokonali zaproszeni goście. Po części oficjalnej dzieci czekała miła niespodzianka - torty dla każdej klasy, ufundowane przez Radę Rodziców. (zdjęcia)

Drodzy Pierwszoklasiści!
Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce i powodów do radości!

notatka: I. Dwulit-Czerwonka

 

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013