wielkanoc 2019

Start

Europejski Tydzień Kodowania z MegaMisją

mega misjaMegaMisji nie mogło zabraknąć w tak ważnym wydarzeniu jakim jest Europejski Tydzień Kodowania. Rozpoczęliśmy go wizytą uczestników MegMisji na zajęciach pozalekcyjnych dla uczniów z klas pierwszych „Kodowanie i ja”. Odbyły się one 12 października.

Zajęcia rozpoczęliśmy od wspólnego kodowania z wykorzystaniem generatora kodów. Dzieci zakodowały kwiatka i były bardzo zdziwione, kiedy zorientowały się, że podając współrzędne pojawiał się kod. To ćwiczenie na pewno jeszcze nie raz zagości na zajęciach. W kolejnym etapie pierwszoklasiści zostali podzieleni na trzy grupy. Każda z nich otrzymała kartkę ze współrzędnymi oraz kody, według których mieli pokolorować kratki. Zadaniem zaproszonych dzieci z MegaMisji była pomoc młodszym kolegom. Dziewczynki w koszulkach z logo projektu bardzo zaangażowały się we wspólną pracę. Doskonale poradziły sobie z tłumaczeniem poleceń oraz z koordynowaniem pracy przydzielonej grupy. Pierwszoklasiści z uwagą słuchali instrukcji i z zainteresowaniem odkodowywali obrazy. Pierwsze zadanie w Europejskim Tygodniu Kodowania przyniosło wszystkim uczestnikom satysfakcję i radość ze wspólnej pracy. Przed nami kolejne wydarzenia, które MegaMisja przygotowała. Teraz zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zajęć „Kodowanie i ja”. (zdjęcia)

notatka i zdjęcia: G.Krupiarz

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013