wakacje2019

Start

Miejska inauguracja roku szkolnego 2018/2019

3 września 2018r. właśnie w naszej szkole odbyła się miejska inauguracja roku szkolnego 2018/2019. Już o godzinie 900 hol Ósemki zapełnił się pocztami sztandarowymi wszystkich słupskich szkół, zaproszonymi gośćmi, wśród których byli Krystyna Danilecka-Wojewódzka – wiceprezydent Miasta Słupska, Piotr Müller – podsekretarz w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Beata Chrzanowska – przewodnicząca Rady Miejskiej, Mieczysław Jaroszewicz – przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miejskiej, Daniel Jursza – wiceprzewodniczący Komisji Edukacji Rady Miejskiej, Renata Kulik – starszy wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Słupsku, Gabriela Bereżecka – prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Słupsku, Mirosława Sagun-Lewandowska – przewodnicząca Rady Rodziców, Kamil Bierka z biura senatora Kazimierza Kleiny, przedstawiciele słupskich szkół wyższych, dyrektorzy szkół podstawowych i ponadpodstawowych, placówek oświatowych i poradni psychologiczno-pedagogicznych, księża proboszczowie słupskich parafii, a także gospodarze: dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie klas III, VII i VIII oraz ich rodzice.

Gości powitał Leszek Kazimierczyk, dyrektor SP8, a później pałeczkę prowadzenia przejęły przejęły: Zuzia Owsiukiewicz i Tosia Burzyńska – uczennice klasy 8d i przedstawicielki SU. Dziewczęta najpierw przypomniały historię 1 września od czasów odzyskania przez Polskę niepodległości, a następnie poprosiły o podzielenie się swoimi przemyśleniami panią Krystynę Danilecką-Wojewódzką, pana Piotra Müllera, panią Beatę Chrzanowską, panią Gabrielę Bereżecką i księdza proboszcza Andrzeja Marchewkę oraz pana Zbigniewa Hasa – prezesa Słupskiego Inspektoratu Światowego Związku Armii Krajowej.
Po wyprowadzeniu sztandarów przy dźwiękach werbli granych przez Olka Zduńczyka z klasy Vd, Zuzia i Tosia zaprosiły wszystkich zgromadzonych na krótką część artystyczną, przygotowaną przez naszych uczniów: Zuzkę Owsiukiewicz, Tosię Burzyńską, Szymka Wójcika, Gosię Karkocką i Magdę Pakułę z 8d, Wiktorię Zapadkę i Julkę Marian z 8c, Marcela Kamyszka z 6c oraz zespół „Słoneczka” pani Iwony Sazon. Zaprezentowano „najnowsze ustalenia MEN”, które wzbudziły ogromne rozbawienie wśród widowni, a do piosenek w wykonaniu ósmoklasistek dołączyli wszyscy uczniowie i wielu gości…
Artystyczne wrażenia dopełniła przepiękna scenografia wykonana przez panie Anię Bajer, Elę Koszelę i Beatę Stefaniec. 

Mamy nadzieję, że gościom się podobało i długo nie zapomną wizyty w naszej szkole… (zdjęcia)

notatka: A. Minda

Fotorelacja na gp24.pl

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013