Start

Święto Szkoły

flaga ppp15 lutego obchodziliśmy Święto Szkoły, połączone z 76 rocznicą powstania Armii Krajowej. Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru SP nr 8.

Następnie powitano gości - żołnierzy Armii Krajowej. We wspomnieniach pani Dyrektor, Marta Dyjas, przywołała pamięć zmarłego niedawno Pana Jana Soduły, Przewodniczącego Światowego Związku Żołnierzy AK Inspektorat w Słupsku. Przybył do nas również wnuk nieżyjącego Przyjaciela naszej szkoły i zaprezentował odznaczenia Dziadka.

Okolicznościowe wystąpienie połączone z prezentacją p. Przemysława Skrzypca było pierwszym punktem spotkania. Później przedstawił on wyniki szkolnego Konkursu Wiedzy o AK i dokonał wręczenia nagród. (wyniki)
Następnie delegacja harcerzy z druzynowa Iwona Karaś udała się z kwiatami i zniczami pod Pomnik Polskiego Państwa Podziemnego i tablicę pamiątkową przy szkole.
W dalszej kolejności odśpiewano hymn Państwa Podziemnego. Później wyprowadzono sztandar. Część artystyczna w wykonaniu uczniów naszej szkoły była kolejnym punktem uroczystości. Młodzi aktorzy z 7a i 6a oraz członkowie zespołu „Tęcza” przedstawili widowisko słowno-muzyczne z elementami multimedialnymi, poświęcone żołnierzom AK. Uczniowie przygotowani zostali przez p. Wiolettę Brzecką i Joannę Kaczmarską. 

Przedstawienie nagrodzono gromkimi brawami.
Święto Szkoły to najlepsza okazja, by przypomnieć, że imię Żołnierzy AK zobowiązuje naszą brać uczniowską do szlachetnej postawy i solidnej nauki!

notatka: W.Brzęcka

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013