Start

Spotkanie uczniów z kombatantami

flaga ppp9 października w ratuszu odbyło się spotkanie kombatantów – żołnierzy Armii Krajowej z młodzieżą ze słupskich szkół, zorganizowane przez Okręg Pomorski Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Gdańsku oraz Inspektorat Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Słupsku we współpracy z naszą szkołą.

Uczniowie z klas siódmych mogli wysłuchać wspomnień żywych świadków historii, którzy w ciekawy sposób opowiedzieli o swoich przeżyciach z czasów II wojny światowej. Z relacji kombatantów młodzież dowiedziała się, jak wyglądało życie podczas okupacji, uczniowie poznali też losy żołnierzy m.in. podczas powstania warszawskiego, operacji Ostra Brama, czy odbicia partyzantów z kieleckiego więzienia.
Po wysłuchaniu wspomnień młodzież mogła wziąć udział w krótkiej debacie, czym jest patriotyzm? Na zakończenie nasi uczniowie wręczyli kombatantom kwiaty, ufundowane przez szkolną Radę Rodziców, by podziękować im za spotkanie i życzyć dużo zdrowia. (zdjęcia)

notatka: P.Skrzypiec
zdjęcia: D.Poręba

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013