pierwszaki

W dniach 12 - 25 marca 2020 r. z sekretariatem Szkoły Podstawowej nr 8 w Słupsku
można kontaktować się telefonicznie
w godz. 800 - 1400  tel. 59-841-79-80 lub 791-223-483

Rekrutacja do klas I będzie przebiegała zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem,
ale tylko drogą elektroniczną przez Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Start

Pierwsze zajęcia z projektu "Matematyka inaczej"

mfundacja12 i 19 lutego odbyły się pierwsze zajęcia warsztatowe dla dzieci siedmioletnich pod hasłem „W wesołym miasteczku”. Podczas zajęć, pokonując wyznaczoną trasę, dzieci odkrywały kolejne tajniki matematyki, a tajemnicze geoplany sprawiły im dużo radości i pobudziły kreatywność.

W Krainie klocków utrwalały pojęcia związane ze zbiorami, zaś Wesoła Ciuchcia wywołująca tak wiele emocji wymagała od dzieci umiejętności pracy w grupie, opracowania strategii i układania sekwencji. Dwie Wieże sprawdzały umiejętność porównywania wysokości budowanych wież, manipulując zaś klockami w Karuzeli, dzieci dodawały i odejmowały w poznanym zakresie. Po przejściu do Sali Lustrzanej, gdzie pojawiła się oś symetrii, bawiły się układaniem klocków zgodnie z ustalonym wzorem.

Z zadowoleniem obserwujemy ich zaangażowanie i umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej na warsztatach wiedzy podczas zajęć lekcyjnych. (zdjęcia)

autorki projektu:
Beata Kostrzewa i Joanna Domaszk

 

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013