Szkoła Podstawowa nr 8 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Słupsku
informuje, że wszystkie złożone przez Rodziców wnioski uczniów do klas 1,

zostały ROZPATRZONE POZYTYWNIE.

Lista z podziałem uczniów na klasy zostanie wywieszona
przy wejściu do szkoły 29 czerwca 2020 r.

              

linia kredki

Start

Pierwsze zajęcia z projektu "Matematyka inaczej"

mfundacja12 i 19 lutego odbyły się pierwsze zajęcia warsztatowe dla dzieci siedmioletnich pod hasłem „W wesołym miasteczku”. Podczas zajęć, pokonując wyznaczoną trasę, dzieci odkrywały kolejne tajniki matematyki, a tajemnicze geoplany sprawiły im dużo radości i pobudziły kreatywność.

W Krainie klocków utrwalały pojęcia związane ze zbiorami, zaś Wesoła Ciuchcia wywołująca tak wiele emocji wymagała od dzieci umiejętności pracy w grupie, opracowania strategii i układania sekwencji. Dwie Wieże sprawdzały umiejętność porównywania wysokości budowanych wież, manipulując zaś klockami w Karuzeli, dzieci dodawały i odejmowały w poznanym zakresie. Po przejściu do Sali Lustrzanej, gdzie pojawiła się oś symetrii, bawiły się układaniem klocków zgodnie z ustalonym wzorem.

Z zadowoleniem obserwujemy ich zaangażowanie i umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej na warsztatach wiedzy podczas zajęć lekcyjnych. (zdjęcia)

autorki projektu:
Beata Kostrzewa i Joanna Domaszk

 

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013