18 kwietnia 2024 r. w teatrze RONDO odbył się XXVII Festiwal  Piosenki Marynistycznej „ŁAJBA  2024” organizowany przez SP-9 w Słupsku.

Celem festiwalu było propagowanie tradycji morskiej w piosence oraz rozwijanie zainteresowań muzycznych dzieci. Łącznie wystąpiło ponad 40 podmiotów wykonawczych ze szkół podstawowych, klubów, przedszkoli, domów kultury, ośrodków szkolno - wychowawczych ze Słupska, Kobylnicy, Ustki, Postomina, Lęborka, Główczyc, Objazdy, Redzikowa, Kwakowa, Siemianic, Wrześcia i Żukowa. Naszą szkołę reprezentował zespół z klas I-III „SŁONECZKA” w składzie: Zosia Pera, Nadia Klentak, Alicja Szyszka, Natalia Margas, Lena Cukrowska z kl. II a, Zuzia Pietrzyk z kl. II b oraz Hania Brzykcy z kl. III b prowadzone przez panią Iwonę Sazon. Dziewczynki zaśpiewały szantę  pt. „Samantha” i zostały wyróżnione.

Festiwalowi towarzyszył XXV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny o tematyce morskiej i marynistycznej, w którym wyróżniona została Ada Michalak z klasy VI b (przygotowanej przez pana Tomasza Karwowskiego) oraz II Powiatowy Konkurs Fotograficzny pod honorowym patronatem Starosty Słupskiego - pana Pawła Lisowskiego -  „Gdzie niebo dotyka morza”. W konkursie tym w kategorii I-III Maciej Kołcz z klasy II a - przygotowany przez panią Iwonę Sazon - zajął III miejsce. Wyróżnienie otrzymała także uczennica klasy 6c, Kornelia Bengier, która reprezentowała słupski MDK.

GRATULUJEMY!!!