17 marca 2023r. w teatrze RONDO odbył się XXVI Festiwal  Piosenki Marynistycznej „ŁAJBA  2023” organizowany przez SP-9 w Słupsku.

Celem festiwalu było propagowanie tradycji morskiej w piosence oraz rozwijanie zainteresowań muzycznych dzieci. Łącznie wystąpiło 31 podmiotów wykonawczych ze szkół podstawowych, klubów, przedszkoli, domów kultury ze Słupska, Kobylnicy, Ustki, Postomina, Lęborka, Miastka, Główczyc i Korlina. Naszą szkołę reprezentował zespół z klas I-III „SŁONECZKA” w składzie: Zosia Pera i Nadia Klentak z kl. Ia, Michelle Porada z kl. IIc, Marcelina Buśkiewicz z kl. IIIa, Marysia Jarząbek z kl. IIIb, Anielka Ziółkowska i Marta Zach z kl. IIIc prowadzone przez panią Iwonę Sazon. Dziewczynki zaśpiewały szantę  pt. "Brzeg Nowej Szkocji” i zajęły zaszczytne I miejsce. GRATULUJEMY!!!