W poniedziałek 6 lutego 2023r. w klasie I a odbyły się warsztaty mydlarskie prowadzone przez Panią Agatę z pracowni Gagatka Handmade.

Dzieci zapoznały się z drogą powstania mydła i brały udział w tworzeniu własnego mydełka. Do roztopionej gliceryny dodawały wybrane przez siebie dodatki: specjalną farbkę, zapach, sól morską i suszone płatki nagietka. Następnie wlewały do przygotowanych wcześniej silikonowych foremek. W czasie gdy mydełko zastygało w foremce, dzieci składały i ozdabiały pudełka, do których potem włożyły własnoręcznie wykonane mydełka. Warsztaty były cudowną zabawą i świetnym doświadczeniem, a mydełka w kształcie serduszek z pewnością się przydadzą na prezent z okazji zbliżających się walentynek.