W grudniu i na początku stycznia

odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu literacko-plastycznego dla klas I-III „Czy znasz baśnie Andersena. Uczestnicy konkursu z podziałem na grupy wiekowe wykazywali się znajomością treści baśni w zróżnicowanych zadaniach. Uczniowie klas pierwszych swoje wrażenia z lektury przedstawiali w formie kolorowych ilustracji wykonanych kredkami. Powstały piękne obrazy przedstawiające wydarzenia z baśni” Calineczka” , „Królowa śniegu”, „Brzydkie kaczątko” i inne. Dziewczynki i chłopcy z klas drugich postanowili wykonać z masy solnej tytułową postać z baśni „Dziewczyna z zapałkami”. Najtrudniejsze zadanie przypadło jednak  przedstawicielom  klas trzecich.  To dla nich organizatorzy konkursu  przygotowali test z wieloma pytaniami dotyczącymi treści baśni. Na zakończenie uczniowie  pisemnie odpowiedzieli na pytanie „Czego uczą nas baśnie Andersena”. Przedstawiane przez uczestników wypowiedzi były ciekawe , a nawet zaskakujące. Gratulujemy uczestnikom , a szczególnie  zwycięzcom konkursu.

W kategorii klas pierwszych :

I miejsce- Lena Cukrowska – kl. 1a

II miejsce- Alan Szyca – kl.1c

III miejsce- Zuzanna Pusz – kl.1b

W kategorii klas drugich:

I miejsce-Jagna Borowska -kl.2a i Weronika Maciejewska kl. 2c

II miejsce- Lena Mazur – kl.2c i Jakub Szudzik -kl. 2a