Do omawiania lektury pt. "Anaruk, chłopiec z Grenlandii "uczniowie klasy 3a przygotowywali się przez dłuższy czas. Lekcje z bohaterem- chłopcem żyjącym w odległym kraju o surowym klimacie, rozpoczęły się pod koniec lutego i minęły bardzo szybko.

Zadziwiające informacje z kraju Eskimosów , zwyczaje, zabawy, wierzenia, przez kilka dni towarzyszyły dzieciom na zajęciach.Aby uporządkować wiadomości postanowiliśmy wypróbować pomysł z tworzeniem lapbooków. Choć twórcza praca nad tym zagadnieniem zajęła wszystkim sporo czasu, nikt nie uważał go za czas stracony. I tak oto powstały lapbooki dotyczące lektury "Anaruk, chłopiec z Grenlandii". Nauka z tak przygotowanych materiałów to sama przyjemność. Będziemy do nich wracać przy zabawach i powtórkach.