Uczniowie pływackiej klasy 2c jak ryby w wodzie czują się w historii Polski zapisanej w „Legendach z biegiem Wisły” .
Lekcje z Warsem i Sawą, Krakiem i Smokiem Wawelskim, smakowitymi piernikami z Torunia i gdańskimi Lwami czekającymi na powrót do Polski sprawiły, że o dziejach Polski wiemy już bardzo dużo.

W bibliotece szkolnej znaleźliśmy mnóstwo książek o tamtych arcyciekawych czasach i jak wytrawni detektywi tropiliśmy historyczne sensacje, a jak kronikarze królewscy notowaliśmy wszystko, co znaleźliśmy na kartkach książek.
Aby uporządkować bogatą wiedzę historyczną postanowiliśmy pójść z duchem czasu i zrobić lapbooki. W dawnych czasach spisalibyśmy to, co wiemy gęsim piórem na pergaminie…
Nasze lapbooki 2 c są świetną powtórką z tego, co wiemy o Warszawie, Krakowie, Toruniu i Gdańsku i jednocześnie fantastyczną zabawą. Czas poświęcony na stworzenie lapbooków przyniósł super prace, które z dumą pokazujemy.
Przy okazji ujawniły się w klasie prawdziwe talenty plastyczne:
Oliwia Ufnowska
Paweł Bojkowski