1B - 03. Warsztaty kulinarne w Va Bene

osiemnaj8 marca w klasie I b było świątecznie i smacznie. Tego dnia uczniowie wraz z wychowawczynią Grażyną Krupiarz wybrali się do pobliskiej pizzerii Va Bene na warsztaty kulinarne.

Przed wyjściem na dziewczynki czekała niespodzianka. Kolega z klasy wręczył każdej dziewczynce oraz pani  po tulipanie i lizaku, inny zaś poczęstował je cukierkami. To był niezwykle miły akcent tego dnia.  

W Va Bene dzieci dowiedziały się jak zrobić pizzę. Nie tylko dowiedziały się, ale również ją robiły. Prowadząca zajęcia omówiła krok po kroku jak wykonać ciasto. Mąka, ciepła woda, sól, cukier, olej, to składniki potrzebne do jego wykonania. Dzieci  miały możliwość sprawdzenia jak się wyrabia ciasto. Ależ było przy tym uciechy. Po wyrobieniu ciasta każdy dostał porcję, którą musiał  rękoma wyklepać. Tak klepały w ciasto, że w powietrzu unosiła się mąka. Niektóre dzieci miały fartuszki, zatem ich odzież nie ucierpiała. Gorzej z tymi, które ich nie miały. Gdy powstał grubszy placek, uczniowie rozwałkowywali go, by powstał cieńszy i większy. Wspaniale było patrzeć na zaangażowanie uczniów i ich radość z wykonywanej pracy.  Wykazały się niezwykłą kreatywnością w czasie układania na swoim cieście różnych składników. Trzeba przyznać, że ich wybór był bardzo duży. Powstały różne pizze: tylko z szynką i serem, ale i bardzo bogate, ze wszystkimi składnikami, jakie zostały im podane.  Po wykonaniu pizzy uczniowie oczekiwali na jej upieczenie. Rozchodziły się wspaniałe zapachy i trudno było cierpliwie doczekać do momentu upieczenia.

Warsztaty kulinarne trwały prawie 3 godziny.  Zakończyły się konsumpcją pizzy. Wyglądały one apetycznie i były bardzo smaczne. Dzieci zrobiły również dużą pizzę, którą zaniosły do szkoły.  Te praktyczne zajęcia były bardzo ciekawe, sprawiły uczniom dużą  przyjemność i były okazją do  wykazania się umiejętnościami kulinarnymi oraz do wspólnie spędzonego czasu w bardzo miłej atmosferze.  Pierwszaki  z I b spisały się na medal. Na pewno jeszcze zagościmy z Va Bene, by odkryć kolejne tajniki kuchni. (zdjęcia)

notatka i zdjęcia: G.Kruparz

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013