1C - 04. Lekcja o muzeum w muzeum

mps23 lutego uczniowie klasy Ic wraz z wychowawczynią p. Mariolą Ostrowską oraz p. Pauliną Stasiak - mamą jednej z uczennic, udali się do Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku na warsztaty muzealne na temat: ”Co to jest muzeum? Po co jest muzeum?”

Dzieci zapoznały się ze słupskim muzeum oraz nauczyły zasad zachowania na ekspozycjach. Poznały zadania instytucji, rodzaje kolekcji oraz historie odnalezienia niektórych zabytków. Dowiedziały się, że dla muzeów skarbami są nie tylko kosztowne obiekty, ale i przedmioty związane z codziennym życiem. Zobaczyły, że istnieje łączność nie tylko teraźniejszości z przeszłością, ale również z przyszłością. Każde dziecko przyniosło ze sobą trzy zdjęcia rodzinne, z których stworzyły wystawę czasową. Towarzyszyła jej opowieść, jak takie ekspozycje przygotowuje się w muzeach. Następnie wykonały rysunkowe karty do katalogu przygotowanej wystawy. Gotowy katalog, oprawiony w muzeum otrzymały na pamiątkę do klasy. (zdjęcia)

notatka i zdjęcia: Mariola Ostrowska

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013