1B - 02. Świąteczne zajęcia w bibliotece

bozenarodzenie7 grudnia klasa I b z wychowawczynią gościła w zaprzyjaźnionej Filii nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej na świątecznych zajęciach. Prowadziła je pani Katarzyna Macegoniuk. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały bajki o św. Mikołaju, rozmawiały o tym czym można obdarować drugiego człowieka.

Bardzo spodobała im się ruchowa improwizacja, w czasie której były pomocnikami Mikołaja. Były tak podekscytowane, że czasami trudno było zapanować nad ich emocjami. Pierwszaki mogły wykazać się kreatywnością i talentem w czasie rysowania i ozdabiania kolorowymi wzorkami z papieru choinki. Trzeba przyznać, że prace były piękne i ozdobiły bibliotekę. Na zakończenie tej miłej wizyty otrzymały słodki prezent.

Zabawnym akcentem był powrót do andrzejkowych wróżb. Pani Kasia użyła do tego specjalnych kostek. Każdy chciał dowiedzieć się co go czeka w przyszłości. Z wróżb były bardzo zadowolone, albowiem według nich przyszłość dzieci jawi się optymistycznie. Uczniowie otrzymali specjalne albumy, w których będą mogły zbierać punkty przyznawane w czasie wypożyczania książek. Kilkoro dzieci już jest zapisana do biblioteki, pozostałe dzieci deklarowały, że na pewno to zrobią.

Dziękujemy bardzo za wspaniałe zajęcia i mamy nadzieję, że częściej będziemy mogli gościć w tym przyjaznym dzieciom miejscu. (zdjęcia)

notatka i zdjęcia: G.Krupiarz

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013