3A i 3B - Wycieczka do Wioski Świętego Mikołaja

mikolaj5 grudnia 2017 roku klasa 3A i 3B wybrała się na wycieczkę do Wioski Świętego Mikołaja, który na swoją zimową siedzibę wybrał niewielką, malowniczo położoną wśród łąk i lasów wioskę - Drzewinę.

Niezapomniane przeżycia rozpoczęły się już od momentu przyjazdu. Pomocnicy św. Mikołaja - Elfy powitały dzieci i zabrały je w podróż pełną atrakcji. Na początku dzieci miały okazję poznać lapońską wioskę oraz obejrzeć film o tym, jak powstają bombki na choinkę. Następnie oglądały miniaturową ruchomą krainę zabawek. W Szkole Elfów tworzyły świąteczne stroiki oraz bombki. Na świątecznym jarmarku każdy zakupił kilka tradycyjnych świątecznych ozdób.
Punktem kulminacyjnym była wizyta w biurze św. Mikołaja. Przy kominku na dużym fotelu siedział Mikołaj, z którym każdy mógł osobiście porozmawiać. Przez czas pobytu w Wiosce Świętego Mikołaja słychać było gwar, śmiech dzieci i przede wszystkim dźwięki kolęd, które doskonale wprowadzały w świąteczny nastrój. Do szkoły przyjechaliśmy pełni wrażeń. (zdjęcia)

notatka i zdjęcia: B.Tęsna

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013