1C i 3E - 01. W „Królestwie pszczół”

owad13 października 2017 r. uczniowie klas: I c i III e, pod opieką nauczycieli: Iwony Sazon, Marioli Ostrowskiej, Doroty Sykuły pojechali na wycieczkę do Krzemienicy, gdzie znajduje się specjalistyczne gospodarstwo pszczelarskie "Wędrowna Barć".

Jego właściciele oprócz pasieki, prowadzą bardzo interesujące lekcje przyrodnicze. Podczas jednej z nich uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się o życiu i zwyczajach pszczół oraz o produktach pszczelich i ich walorach zdrowotnych. Zobaczyli też sprzęt pszczelarski i poznali jego zastosowanie. Z ogromnym zaciekawieniem uczniowie obserwowali pszczelą rodzinę w szklanym ulu. Wycieczka zakończyła się degustacją miodu. (zdjęcia)

notatka i zdjęcia: Mariola Ostrowska

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013