2A - 02. Wizyta rycerza z Bractwa Rycerskiego

rycerz15 listopada 2017 r. uczniowie klasy 2 a gościli na zajęciach rycerza z Bractwa Rycerskiego im. Księcia Bogusława V Pana Sebastiana Szmidt. Opowiadał im o swojej drużynie. która stylizuje się na wiek XIV, nawiązując do tradycji i strojów z tego okresu.

Opisał i pokazał uczniom wszystkie elementy stroju rycerskiego. Największym zainteresowaniem cieszyły się: hełmy, miecz, topór, rękawicę, osłony na ramiona i nogi, tuniki oraz tarcza. Wiele entuzjazmu i radości wywołało u dzieci ich przymierzanie.
Serdeczne podziękowania za przeprowadzenie tak ciekawej lekcji historii składają Panu Sebastianowi uczniowie klasy 2 a oraz wychowawczyni Beata Kostrzewa. (zdjęcia)

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013