3B - 02. W Muzeum Pomorza Środkowego

mps15 listopada 2017 r. uczniowie klasy 3b udali się na wycieczkę do Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku. Celem wizyty było pogłębienie wiedzy z zakresu historii naszego regionu.

Pod opieką pani przewodnik dzieci zwiedziły wybrane ekspozycje, poznały historie odnalezionych niektórych zabytków, dowiedziały się, że dla muzeum skarbami są nie tylko kosztowne obiekty, ale i przedmioty związane z codziennym życiem.
W Młynie Zamkowym uczniowie poznali życie mieszkańców dawnych wsi, zobaczyli przedmioty codziennego użytku oraz te związane z prowadzeniem gospodarstwa, rybołówstwa czy tkactwa. Ponadto dowiedzieli się, dlaczego noszono stroje ludowe i jak one wyglądały w różnych częściach Polski. Była to ciekawa lekcja historii. (zdjęcia)

notatka i zdjęcia: B. Tęsna

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013