3D - 03. Majsterkowo w Castoramie 26.10.2017

mechanik26 października 2017 r. klasa III d uczestniczyła w warsztatach „Majsterkowo” w Castoramie. Ich celem było rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzanie ich wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych.

Dzieci pod okiem specjalistów z Castoramy wykonywały samodzielnie własne zabawki, konstruowały użyteczne przedmioty. Każdy uczeń otrzymał zestaw desek sklejonych taśmą, gwoździe, młotek, farbę do drewna, pędzel oraz szablony ze wzorami do malowania. Po zbiciu desek uczniowie ochoczo przystąpili do malowania wykonanych przedmiotów wedle swoich upodobań i pomysłowości.

Po skończonej pracy, czekając aż farba wyschnie, dzieci przesądzały rośliny do nowych doniczek. Każdy otrzymał swoją roślinkę do domu. Do szkoły uczniowie wrócili w radosnych nastrojach obdarowani licznymi upominkami. (zdjęcia)

notatka i zdjęcia: Jacek Kostrzewa

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013