3B - 01. Dni Kultury Węgierskiej

flaga wegier2 października 2017 r. klasa 3b uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych w ramach obchodów Dni Kultury Węgierskiej w Filii nr 8 MBP w Słupsku przy ulicy Braci Gierymskich.

Pani bibliotekarka w kilku słowach przybliżyła dzieciom kulturę Węgier. Podkreśliła, że Budapeszt to jedno z najpiękniejszych miast w Europie, które leży nad rzeką Dunaj na Wielkiej Nizinie Węgierskiej Ponadto zasugerowała, że największe jezioro w Europie Środkowej położone jest właśnie na terenie Węgier i stanowi prawdziwą dumę mieszkańców tego kraju. Później przeczytała baśń „Żelazny Laczy". Po krótkim omówieniu baśni, odbyły się zajęcia plastyczne, na których każdy musiał narysować flagę Węgier. Była to niecodzienna i ciekawa lekcja. (zdjęcia)

notatka i zdjęcia: B.Tęsna

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013