Klasa III c wzięła udział w projekcie organizowanym przez Fundację Sensoria z  Wrocławia   pt. „BOHATERON W TWOJEJ SZKOLE”. Najpierw na edukacji polonistycznej dzieci wysłuchały słuchowiska pt. „Asiunia” Joanny Papuzińskiej (lektura klasy III).

Uczniowie w skupieniu słuchali opowiadania, z którego dowiedzieli się o ciężkim losie całych rodzin w czasie II wojny światowej, a zwłaszcza o bohaterskiej walce swoich bliskich i przyjaciół podczas powstania warszawskiego. Następnie na zajęciach technicznych pani Małgosia podzieliła klasę na zespoły. Każdy zespół miał za zadanie wykonać plakat tematycznie związany z II wojną światową, a szczególnie z powstaniem warszawskim. Najładniejszy plakat zostanie przesłany do Fundacji Sensoria we Wrocławiu, pozostałe ozdobią hol naszej szkoły. Uczniowie wykonując te plakaty pokazali, że pamiętają o bohaterach II wojny światowej i są im bardzo wdzięczni.

Notatka i zdjęcia: Małgorzata Łapińska- Wencławska